Kontakt


  Tutaj proszę zgłaszać wszelkie uwagi.


  5 grudnia 2022

  Ender 3d

  Bez ściemniania o druku i drukarkach 3d

  Creality Ender 3 i BLTouch: jak go zainstalować

  Czy łóżko nigdy nie jest wypoziomowane na Twoim Enderze 3? BLTouch może pomóc w kapeluszu. Dowiedz się, jak zainstalować ten popularny czujnik w popularnej drukarce.

  BLTouch dla Endera 3?

  Ta pierwsza warstwa została bardzo dobrze wydrukowana dzięki BLTouch
  Ta pierwsza warstwa została bardzo dobrze wydrukowana dzięki BLTouch (Źródło: Creality)

  Dla wielu autopoziomowanie to wciąż luksus, a ich rzeczywistość kształtuje nuda ręcznego poziomowania łóżka . Na szczęście dla nich autopoziomowanie jest teraz bardzo ekonomicznym luksusem. W szczególności właściciele Endera 3 mogą skorzystać z pełnego zestawu BLTouch firmy Creality , a to zapłaci im tylko 49 USD.Odpowiedź: Dlaczego nie? Drukarka 3D z automatycznym poziomowaniem: czy naprawdę tego potrzebuję?

  Ale dlaczego konkretnie BLTouch ? Być może słyszałeś o indukcyjnych czujnikach poziomowania łóżka, które mierzą nachylenie łóżka drukarki 3D nawet go nie dotykając. Ta metoda brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości jest całkowicie bezużyteczna, gdy używasz powierzchni takiej jak szkło, która jest niewidoczna dla czujników indukcyjnych.

  Z drugiej strony BLTouch jest wyzwalany kontaktowo i jest kompatybilny z każdą powierzchnią stołu drukarki 3D. Jest też oszałamiająco dokładny. Antclabs , twórca BLTouch, ma powtarzalną precyzję do 0,005mm! Po zainstalowaniu sondy BLTouch w kilku punktach na łóżku, możesz śmiało drukować za każdym razem gładkie pierwsze warstwy.

  Zbieranie materiałów

  Zestaw
  Ten zestaw jest stworzony specjalnie dla Endera 3 (źródło: Creality )

  Jak w przypadku każdego projektu, który zaczynasz, konieczne jest zebranie odpowiednich materiałów. Jeśli wolisz kupować każdy komponent z osobna, a nie zestaw , oto czego potrzebujesz, zakładając, że masz już Ender 3 lub Ender 3 Pro:

  • BLTouch
  • Płytka adaptera pin 27 dla Creality Ender 3 lub CR-10
  • Programator USB ISP
  • Przewody połączeniowe w stylu DuPont
  • Śruby M3
  • Wydrukowany w 3D uchwyt czujnika (to tylko jeden projekt; wiele innych jest dostępnych do pobrania)

  Teraz, gdy masz już wszystkie niezbędne komponenty, możesz rozpocząć instalację systemu automatycznego poziomowania łóżka.CREALITY ENDER 3 I BLTOUCH: JAK GO ZAINSTALOWAĆ

  Przewodnik krok po kroku

  To są przewody, które zostały zamienione
  To są przewody, które zostały zamienione (Źródło: Omri Ben-Bassat przez Medium )

  Oto prosty przewodnik, jak zainstalować system automatycznego poziomowania łóżka:

  1. Zamontuj BLTouch z częścią dostarczoną w zestawie lub tą, którą wydrukowałeś w 3D.
  2. Przed podłączeniem elektroniki najpierw zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe Endera 3, aby obsługiwało nowy BLTouch.
   1. Obróć drukarkę tak, aby uzyskać dostęp i zdjąć pokrywę elektroniki oraz uzyskać dostęp do płyty głównej.
   2. Podłącz koniec dostawcy usług internetowych USB do odpowiedniej wtyczki i podłącz stronę USB do komputera. Obok połączenia ISP na płycie głównej powinno zaświecić się niebieskie światło.
   3. Pobierz oprogramowanie sprzętowe odpowiadające Twojej drukarce . Następnie sflashuj oprogramowanie sprzętowe drukarki zgodnie z instrukcjami dołączonymi do oprogramowania sprzętowego. Do pobrania dołączona jest aplikacja „progisp.exe”, której używasz do aktualizacji oprogramowania sprzętowego drukarki.
   4. Po przesłaniu nowego oprogramowania układowego do płyty głównej drukarki odłącz drukarkę i komputer.
  3. Następnie odłącz wyłącznik krańcowy osi Z i zastąp go złączem BLTouch.
  4. Na koniec odłącz kabel ekranowy i podłącz go ponownie za pomocą karty adaptera Pin 27.

  Rozwiązywanie problemów: Niektóre osoby miały problemy z ponownym założeniem osłony elektroniki po dodaniu adaptera Pin 27. Niektórzy próbowali nawet zginać szpilki. Jeśli uważasz, że lepiej być bezpiecznym niż żałować, po prostu wydrukuj nową okładkę.

  I to wszystko! Właśnie przeszedłeś przez bardzo prostą metodę dodawania BLTouch do swojego Endera 3.  Istnieje wiele innych samouczków , w tym te, które dokumentują, jak zaktualizować oprogramowanie układowe drukarki do Marlin.

  Źródło: all3dp.com

  %d bloggers like this: