Kontakt


  Tutaj proszę zgłaszać wszelkie uwagi.


  5 grudnia 2022

  Ender 3d

  Bez ściemniania o druku i drukarkach 3d

  Nadmierne wytłaczanie drukarki 3D: 3 proste rozwiązania

  Bloby, sznurki i dżemy to ból! Sprawdź te trzy proste rozwiązania, które na zawsze rozwiążą problemy z nadmierną ekstruzją Twojej drukarki 3D!

  Co to jest?

  Wynik złej kalibracji wytłaczania
  Wynik złej kalibracji wytłaczania (Źródło: Simplify3D )

  Jak sama nazwa wskazuje, nadmierna ekstruzja występuje, gdy drukarka 3D wytłacza zbyt dużo materiału. I jak można się spodziewać, może to zrujnować jakość twoich wydruków.

  Niedokładności wymiarowe , obwisanie warstw, ciągnięcie , sączenie, plamy , a nawet zacięcia mogą być wynikiem nadmiernego wytłaczania drukarki. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów na swoich odciskach, prawdopodobnie doświadczasz nadmiernego wytłaczania.

  Oczywiście należy unikać nadmiernego wytłaczania, jeśli to w ogóle możliwe. Zanurzmy się w trzech ustawieniach krajalnicy, które można dostosować, aby wyeliminować nadmierne wytłaczanie.

  Wskazówka 1: Mnożnik dolnego wyciskania

  Zmiana mnożnika wyciągnięcia.
  Zmiana mnożnika wyciskania (Źródło: jpod za pośrednictwem Zeepro Forums )

  Ustawienie mnożnika wytłaczania (lub przepływu) we fragmentatorach 3D określa szybkość, z jaką drukarka wytłacza plastik. Większość fragmentatorów ustawia to ustawienie na wartość domyślną 1 (lub 100%).

  Zwykle można stwierdzić, że mnożnik wytłaczania jest wyłączony, jeśli drukarka wykazuje nienormalnie duże warstwy lub zacięcia dyszy. Jeśli drukarka wytłacza zbyt dużo materiału, zmniejsz to ustawienie w krokach co 2,5%.

  Jeśli zbytnio zmniejszysz to ustawienie i albo problem nie zostanie wyeliminowany, albo pojawi się inny problem, powinieneś przejść do innego ustawienia.

  Wskazówka 2: Zmniejsz temperaturę drukowania

  Wpływ temperatury
  Wpływ temperatury (Źródło: AndyPants550 przez Thingiverse )

  Jeśli powyższe nie działa, spróbuj obniżyć temperaturę drukowania . Jeśli temperatura drukowania jest zbyt wysoka, oczywistą konsekwencją jest nadmiernie stopiony filament, który w niekontrolowany sposób wypływa z dyszy drukarki.

  Zmniejszaj temperaturę drukowania drukarki (dla konkretnego używanego filamentu) w krokach co 5 stopni, aż do uzyskania idealnej temperatury dla Twojej maszyny i materiału. Ponownie, jeśli nadmierna ekstruzja nadal występuje na wydrukach lub pojawi się inny problem, przejdź do następnego ustawienia.

  Możesz dostosować to ustawienie, powtarzając jeden wydruk testowy lub drukując wieżę temperaturową, za pomocą której możesz przetestować kilka temperatur dla konkretnej maszyny i materiału.

  Wskazówka #3: Prawidłowa średnica filamentu

  Sprawdzanie średnicy filamentu
  Sprawdzanie średnicy filamentu (Źródło: chrischin przez PrusaPrinters Forum )

  Jedną z okropnych, ale niezwykle częstych przyczyn nadmiernego wytłaczania jest nieprawidłowe wprowadzenie średnicy włókna. Trzy popularne średnice żarnika to 1,75 mm, 2,85 mm i 3 mm. Jeśli twoja krajalnica przyjmie cieńszą średnicę filamentu niż faktycznie używasz, ekstruder będzie wytłaczał twoje włókno z większą szybkością. Powoduje to nadmierne wytłaczanie.

  Mamy nadzieję, że korekta jednego lub każdego z tych ustawień wyeliminuje skutki nadmiernego ekstruzji w twoich wydrukach.

  Źródło: all3dp.com

  %d bloggers like this: