Kontakt


  Tutaj proszę zgłaszać wszelkie uwagi.


  3 lutego 2023

  Ender 3d

  Bez ściemniania o druku i drukarkach 3d

  Najlepsze aktualizacje i mody Creality Ender 3 (Pro/V2) z 2022 r

  Choć są świetne, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić w Creality Ender 3, 3 Pro i 3 V2, aby ulepszyć i uczynić je własnymi. Oto nasze rekomendacje.

  Seria Ender 3 firmy Creality zapewniła świetny zwrot z każdej zainwestowanej złotówki od czasu premiery oryginalnej drukarki w 2018 roku. Podstawowa maszyna jest w konfiguracji magazynowej wystarczająco dobra do ogólnego drukowania. W porównaniu z wygodą nowocześniejszych maszyn jest to jednak zdecydowanie archaiczne. Głośny i głośny, wymagający od Ciebie większej ilości praktycznej pracy, jest wartościową maszyną z innej epoki.

  Widzieliśmy Ender 3 Pro i Ender 3 V2, ponieważ każdy z nich przyniósł ze sobą zwiększony komfort stworzeń nakładany na tę wyrafinowaną podstawową jakość drukowania. Ale możesz więcej. Nie tylko możesz uaktualnić oryginalny Ender 3, aby był tak cichy i wygodny jak nowsze maszyny, ale możesz nawet rozwinąć Pro lub V2, dostosowując je do preferowanych doświadczeń drukowania.

  To prowadzi nas do ważnego punktu przed zagłębieniem się w tę listę – wiele z poniższych informacji niekoniecznie poprawi jakość wydruku. Niektóre, źle wykonane, mogą nawet pogorszyć twoją drukarkę. Podkreślmy, że w konfiguracji magazynowej wszystkie trzy są przyzwoite do ogólnego drukowania. O ile nie masz na myśli konkretnego celu z ulepszeniem (takim jak materiały o wyższej temperaturze lub elastyczne) lub chcesz dostosować je dla zabawy i nowego wyglądu, najlepiej pozostawić maszynę podstawową w spokoju.

  Wiele z poniższych zniesie się nawzajem. To nie jest lista sugestii do wypróbowania wszystkich w tym samym czasie . To byłoby głupie i niemożliwe. Pomyśl o tym bardziej jako o źródle inspiracji do tego, co możesz zrobić, a nie robić.

  Zanim zagłębisz się w aktualizacje i modyfikacje mające na celu poprawę jakości druku, zastanów się, czy dobrze skalibrowałeś drukarkę i ustawienia krojenia. 

  Mając to na uwadze, istnieje kilka szybkich i łatwych ulepszeń, które sprawią, że Ender 3 / Pro / V2 będzie przyjemniejszy w użytkowaniu i częstym użytkowaniu.

  Czy coś przegapiliśmy? Jeśli masz zabójczy mod używany na swoim urządzeniu Ender 3 / Pro / V2, daj nam znać w komentarzach, a być może dołączymy do niego przyszłą aktualizację!

  SZYBKIE, ŁATWE, NIEINWAZYJNE MODYFIKACJE I AKTUALIZACJE

  Biorąc pod uwagę, że podstawowe Ender 3 / Pro / V2 są na tyle dobre, że można je pozostawić w spokoju, są to niewielkie zmiany, które można wprowadzić, które są praktycznie niemożliwe do zepsucia i poprawią jakość życia i długotrwałe użytkowanie urządzenia.

  Sprężyna dociskowa/tłocząca

  Obraz najlepszych ulepszeń i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): kompresja/sprężyna tłocząca
  Sprężyny dociskowe, znane również jako sprężyny matrycowe, wzmacniają poziomowanie łóżka i ograniczają potrzebę częstego poziomowania łóżka

  Czym jest ta aktualizacja? Może wydawać się to nieistotne, ale sprężyny zainstalowane w Twojej drukarce 3D mogą znacząco wpłynąć zarówno na jakość, jak i stabilność wydruku. Wymiana sprężyn magazynowych w stole drukującym Ender 3 na te twardsze sprężyny matrycowe pozwoli Ci drukować z większą prędkością bez martwienia się o niestabilność stołu. Mówiąc najprościej, te sprężyny to tani i łatwy sposób na ulepszenie Endera 3.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Prowadnica filamentu Snap In

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Przewodnik po żarnikach Snap In

  Czym jest ta aktualizacja? Creality Ender 3 to świetna podstawowa drukarka 3D, ale jednym z obszarów, w którym brakuje, jest sposób prowadzenia filamentu do systemu wytłaczarki. To łatwe rozwiązanie do druku 3D zostało zaprojektowane tak, aby zatrzaskiwać się bezpośrednio w ramie drukarki, chroniąc filament podczas drukowania i zapewniając, że proces przebiega tak płynnie, jak to możliwe.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? Filboyt

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Uchwyt do kabla taśmowego wyświetlacza

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Zacisk do kabla taśmowego wyświetlacza
  Utrzymuj kable wstążkowe Ender 3 w porządku dzięki temu modowi Ender 3 do druku (źródło: gn-jr, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Kolejna zorganizowana aktualizacja Creality Ender 3, ten klips do kabla taśmowego wyświetlacza do druku w 3D to szybki sposób, aby kabel wyświetlacza LCD był tak dyskretny, jak to tylko możliwe. Wszystko, co musisz zrobić, to wydrukować ten model na boku z 15-procentowym wypełnieniem, a za kilka minut będziesz miał mocny klips do wstążki do Endera 3.

  Ender 3 V2 ma ulepszone prowadzenie kabli jako część swojej większej jednostki podstawowej. Możesz pominąć ten, jeśli masz V2.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? gn-jr

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Zacisk kablowy

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Zacisk kablowy
  Łatwa alternatywa dla łańcucha kablowego, ten klips jest prosty i prowadzi kable Twojego Endera 3 z dala od ruchomego stołu (Źródło: saitrix, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? To ulepszenie Creality Ender 3 do druku 3D to mały klips służący do przytrzymywania kabli prowadzących do ekstrudera i silnika krokowego X. Rozwiązując kolejną drobną wadę projektową, ten klips zapobiega zaczepieniu kabli drukarki o stół roboczy. Jest to mały i łatwy wydruk, ale skutecznie zapobiega potencjalnym problemom związanym z uszkodzeniem kabla w obszarze stołu roboczego.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? Saitrix

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Prowadnica drutu osi Z

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Przewodnik po drążku osi Z
  Podparcie okablowania głowicy drukującej utrzymuje porządek i umożliwia naturalny odpoczynek rurki Bowdena (źródło: dpetsel, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Ciekawą częścią projektu Creality Ender 3 jest to, że rura Bowdena i okablowanie ekstrudera są połączone razem. Być może zrobiono to, aby utrzymać porządek i porządek, ale ogranicza to również ruch i dostępność rurek z filamentem. Aby przeciwdziałać temu problemowi, projektant stworzył wspornik, który pozwala odsunąć okablowanie od rurki Bowdena i zapewnić mu większą swobodę między mocowaniem prowadnicy drutu a gorącym końcem. Istnieje nawet możliwość zamontowania oświetlenia LED na balustradzie.

  Kompatybilny z:  Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? dpetsel

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Pokrętło łatwego sterowania

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): pokrętło łatwego sterowania
  Spraw, aby interakcja z Ender 3 lub Ender 3 Pro była jeszcze łatwiejsza dzięki temu sterowaniu jednym palcem (Źródło: makmakmo, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Pokrętło kontrolne, które jest zamontowane na panelu sterowania Creality Ender 3, sprawia, że ​​stosunkowo trudno jest wybrać dokładne ustawienia. Mimo to istnieje wiele pokręteł, które można wydrukować w 3D, które mogą zapewnić większą kontrolę nad maszyną. Jeden z użytkowników Thingiverse stwierdził, że dołączając węższe pokrętło, byli w stanie szybciej poruszać się po menu. Ta unikalna konstrukcja umożliwia nawigację po ustawieniach jednym palcem, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przydatna dla wszystkich osób wykonujących wiele zadań jednocześnie. Jeśli to nie jest wystarczająco przekonujące, ten mod do druku 3D nie wymaga podpór i jest łatwym, szybkim wydrukiem.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? makmakmo

  Pobierz pliki: Thingiverse

  ŁÓŻKO DO DRUKU / PRZYCZEPNOŚĆ

  Jeśli nie jesteś zadowolony ze standardowego łóżka drukującego Ender 3, istnieje wiele rodzajów łóżek, które możesz wypróbować. Gładkie szkło zapewni lustrzane wykończenie pierwszych warstw, podczas gdy płyta robocza w stylu G10 zapewni niesamowity poziom przyczepności na większości włókien.

  Płyta ze szkła hartowanego

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): płyta ze szkła hartowanego
  Świetna przyczepność i wykończenie pierwszej warstwy to dwie zalety teksturowanego szklanego stołu (Źródło: Creality)

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli chcesz ulepszyć swój Ender 3 lub 3 Pro dzięki temu świeżemu klimatowi V2, Creality sprzedaje również markową płytę roboczą ze szkła hartowanego, która jest kompatybilna ze wszystkimi modelami Ender 3. Płyta robocza ze szkła hartowanego jest przeznaczona do umieszczania na górze łóżka i jest mocowana na swoim miejscu za pomocą klipsów.

  Elementem standardowym w Ender 3 V2 jest płyta ze szkła hartowanego, która jest znacznie lepszą powierzchnią do drukowania, zapewniającą przyczepność do podstawowych platform drukujących w Ender 3 i 3 Pro.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Łóżko z nadrukiem na szkle

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): szklane łóżko z nadrukiem

  Czym jest ta aktualizacja? Ten szklany stół roboczy może być używany do zastąpienia podstawowego stołu roboczego w Ender 3 lub Ender 3 Pro, poprawiając przyczepność i zwiększając zakres materiałów, z których można drukować. Co więcej, użycie szklanego stołu sprawia, że ​​spód wydruków ma gładszą powierzchnię – to mile widziana korzyść dla tych, którzy cenią jakość wizualną. Oszczędzi to również czas i wysiłek, ponieważ zamiast zdrapywać niebieską taśmę i klej, szklane łóżko można łatwo wyczyścić szybkim przetarciem alkoholu izopropylowego.

  W zależności od modelu Endera 3 może to być godne ulepszenie. Należy jednak powiedzieć, że użytkownicy Endera 3 V2 mają już standardowo na swoich maszynach gołą szklaną powierzchnię – wystarczy odwrócić łóżko i uzyskać gładką szklaną powierzchnię do drukowania.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Elastyczna płyta budowlana PEI

  Obraz najlepszych ulepszeń i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): Elastyczna płyta konstrukcyjna PEI
  Elastyczny stół do drukowania PEI z metalowym podłożem – prosta aktualizacja dla drukarek 3D Ender 3 (źródło: Creality)

  Czym jest ta aktualizacja? Istnieje kilka różnych płyt konstrukcyjnych, za pomocą których możesz ulepszyć Endera 3. Jedną z tych opcji jest ta elastyczna płyta robocza PEI, która oferuje szeroki zakres korzyści w porównaniu z podstawowym stołem roboczym.

  Ta ulepszona platforma robocza jest wyjątkowo przyczepna do materiałów takich jak ABS, PLA i inne. Po zakończeniu drukowania i ostygnięciu stołu, płytę można wyjąć i łatwo wygiąć ręcznie, odrywając wydruk i pozostawiając stół czysty do następnego wydruku. Powinna być możliwa doskonała przyczepność pierwszej warstwy bez klejów i innych kleistych klejów.

  Kompatybilny z:  Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Łóżko z nadrukiem G10/Garolite

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): łóżko do druku G10/Garolite
  Ulepszenie łóżka do drukowania LayerLock Garolite firmy MatterHackers (Źródło: MatterHackers)

  Czym jest ta aktualizacja? Ciesząca się wzrostem popularności w 2021 r., ta powierzchnia stołu do drukowania znana jest pod marką Garolite lub nazwą chemiczną G10. Poza tym, że brzmi jak zabłąkane polecenie G-Code, jest to w rzeczywistości niezwykle wszechstronna powierzchnia stołu do drukowania, która z przyjemnością przyjmie filamenty na bazie nylonu, a także materiały codziennego użytku, takie jak PLA i PETG.

  Zwykle sprzedawany jako arkusz z klejem, który można przykleić do stołu roboczego, Garolite (lub G10) powinien być dobry na setki, jeśli nie tysiące odbitek. Ponieważ powierzchnia z czasem ulega degradacji, po prostu weź kawałek papieru ściernego o średniej ziarnistości i delikatnie przyłóż ponownie arkusz, aby uzyskać jak nowy wygląd. Ma również tę zaletę, że jest lekki, co jest użyteczną cechą w drukarkach 3D zawieszanych na łóżkach, takich jak Ender 3.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  WYTŁACZARKA I GORĄCY KONIEC

  Ender 3 jest wyposażony w stosunkowo podstawową konfigurację wytłaczarki. Stary (ale od dawna sprawdzony) styl wytłaczanego filamentu, aczkolwiek z plastikowymi zworami, które mogą ulec degradacji, podczas gdy podstawowy hot-end wykonany przez Creality wykonuje niezawodną, ​​ale nie wyróżniającą się pracę, topiąc plastik w celu wytłoczenia. Standardowe rurki teflonowe łączą te dwa elementy i są wystarczająco dobre, ale bogate w ulepszenia i modyfikacje.

  Biorąc pod uwagę ekstruder w pełnym tego słowa znaczeniu (zespoły wykonujące popychanie i topienie filamentu – zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, aby uzyskać lepsze wyjaśnienie), są to ulepszenia i modyfikacje Endera 3 dla Twojej ekstrudera, przekładni, gorącego końca i każdy pomiędzy.

  Ulepszenie wytłaczarki „podwójne koło pasowe”

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2):
  Chwytanie filamentu z dwóch stron, to ulepszenie ekstrudera powinno zapewnić większą niezawodność podczas podawania materiałów do gorącego końca (źródło: Biqu)

  Co to za aktualizacja? Chociaż może nie mieć fantazyjnej przekładni redukcyjnej, aby zwiększyć moment obrotowy do poziomów chrupania palców, to ulepszenie „podwójnego koła pasowego” firmy Biqu powinno zapewnić większą niezawodność podawania filamentu przez Ender 3 lub Ender 3 Pro. Chwytając filament z dwóch stron za pomocą dwóch kół zębatych, ta aktualizacja ekstrudera naśladuje rodzaj podawania filamentu spopularyzowany przez Bondtech i jego ekstrudery BMG.

  Oprócz oczywistej korzyści z silniejszego popychania filamentu (oczekuj mniejszej liczby poślizgów i szlifowania filamentu), to ulepszenie ekstrudera Ender 3 jest całkowicie metalowe, co rozwiązuje problemy z trwałością Ender 3 i 3 Pro z ich plastikowymi komponentami ekstrudera. Po dokonaniu aktualizacji może być konieczna pewna kalibracja, w tym e-kroki drukarki.

  Chociaż wygląda na to, że to ulepszenie będzie pasować do Endera 3 V2, jeszcze tego nie zweryfikowaliśmy. Postępuj ostrożnie, jeśli myślisz o przetestowaniu tego na swoim V2.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Całkowicie metalowy zespół podajnika

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): całkowicie metalowy zespół podajnika

  Czym jest ta aktualizacja? Chociaż możesz wybrać drukowanie 3D własnego zespołu podajnika jako ulepszenie Creality Ender 3 (możesz je znaleźć na liście poniżej), zakup wersji całkowicie metalowej pozwoli Ci przejść o krok dalej. Jak wcześniej wspomniano, plastikowy zespół podajnika, który znajduje się w standardowym Enderze 3, jest nieco rozczarowujący. Ten całkowicie metalowy zespół podajnika to oryginalna wytłaczarka MK8 wykonana z aluminium, co jest dużym ulepszeniem w stosunku do tańszego plastiku, który jest dostarczany z większością drukarek 3D Creality.

  Zainstalowanie całkowicie metalowego zespołu podajnika zapewni większą stabilność i trwałość Twojemu Enderowi. Ten konkretny zestaw zawiera rurkę prowadzącą żarnik, wszystkie śruby, zapasowe koło napędowe i ulepszone mocowanie rurki Bowdena. Jest również niezwykle łatwy w instalacji, więc naprawdę nie ma powodu, aby nie dodawać tego uaktualnienia do swojego komputera!

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Rozszerzone ramię wytłaczarki

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Rozszerzone ramię wytłaczarki

  Czym jest ta aktualizacja? Jednym z problemów, który łączy Creality Ender 3 i Creality CR-10, jest krótkie ramię wytłaczarki. Silna sprężyna może być zaskakująco trudna do utrzymania podczas ładowania lub rozładowywania filamentu, ale wydłużone ramię ekstrudera uczyniłoby ten proces znacznie mniej wymagającym zadaniem. Z tego powodu dodaliśmy to ulepszenie Creality Ender 3 do naszej listy. Montując to wydrukowane w 3D przedłużenie ramienia wytłaczarki do swojej maszyny, zyskasz większą dźwignię podczas otwierania urządzenia i w rezultacie mniej się pocisz!

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? Coolcrawler

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Phaetus Dragonfly BMS

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Phaetus Dragonfly BMS
  Hot-end Phaetus Dragonfly BMS jest bezpośrednim zamiennikiem fabrycznego hot-endu Ender 3 (źródło: 3DPrima)

  Czym jest ta aktualizacja? Dragonfly BMS firmy Phaetus, jeden z kolorowych wstawianych zamienników hot-endów, jest stosunkowo nowicjuszem, ale szybko zyskał popularność jako niedroga alternatywa dla takich jak E3D i Slice Engineering. Dragonfly BMS ma kwadratowy kształt radiatora Creality i przenosi go do przodu dzięki stożkowej przerwie cieplnej i konstrukcji ze stopu miedzi dla lepszego rozpraszania ciepła.

  Charakter jego konstrukcji oznacza, że ​​może działać goręcej niż standardowe końcówki Ender 3, nawet podczas kanibalizacji wkładów grzałki i termistorów. Jeśli kupujesz w celu wymiany zaklejonego gorącego końca, ponowne użycie nie jest możliwe, więc pamiętaj, że musisz kupić osobno wkład grzejny 24 V i termistor.

  Możesz oczywiście dodać własny wkład o wyższej temperaturze i termistor – Phaetus ocenia Dragonfly do 500 stopni Celsjusza.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2 (wymagany adapter).

  Micro Swiss All-Metal Hot End

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Micro Swiss All-Metal Hot End
  Stary, drogi, ale dobrze znany i udokumentowany – zamienny gorący koniec Micro Swiss All-Metal do Endera 3 (źródło: Micro Swiss)

  Czym jest ta aktualizacja? Jest stary, tak i w zależności od tego, gdzie kupujesz, prawdopodobnie drogi (rozejrzyj się), ale jako ulepszenie podstawowych maszyn Creality, ponieważ CR-10, produkowane w USA hotendy Micro Swiss są dobrze znane i udokumentowane . Zaprojektowany z myślą o wymagających przerwach termicznych, wykorzystujący stop tytanu do jego przerwania cieplnego, ten hotend firmy Micro Swiss jest w całości metalowy, co oznacza, że ​​wewnątrz hotendu nie ma rurek PTFE, które stykają się ze strefą topnienia, co grozi degradacją i uwolnieniem toksycznych chemikaliów. Gorący koniec Micro Swiss może wygodnie osiągnąć temperaturę 300 stopni bez ryzyka degradacji.

  Aha, a czy wspominaliśmy, że jest to zamiennik dla Endera 3? Za pomocą zaledwie kilku narzędzi możesz wyrwać standardowy gorący koniec Ender 3 i zamiast tego zainstalować Micro Swiss. W standardzie dysza z platerowanego mosiądzu. Opinie użytkowników wskazują, że będziesz musiał pobawić się swoimi temperaturami (błąd o kilka stopni wyższym niż w przypadku standardowej mosiężnej dyszy), aby uzyskać niezawodne działanie.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kanał Zwierzakowego Kła

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Petsfang Duct

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli naprawdę chcesz wyjść poza granice dzięki kanałowi wentylatora na swojej wytłaczarce, Petsfang Duct to niezwykle popularna opcja, która pasuje do Endera 3, a także wielu innych drukarek 3D. Ten mod obejmuje wytłaczarkę i wymaga kilku różnych śrub. Nie jest to najłatwiejszy do wydrukowania element na naszej liście, ale warto go wykonać, jeśli chcesz poprawić wydajność chłodzenia drukarki i możliwą jakość wydruku. Jest również zaprojektowany tak, aby pomieścić również sondy do automatycznego poziomowania łóżka.

  Zwróć uwagę, że aby w pełni wykorzystać kanał wentylatora Petsfang, musisz nabyć co najmniej jeden wentylator w stylu dmuchawy dla silnego kierunkowego przepływu powietrza – nie jest to część standardowa w każdym modelu Ender 3.

  Sprawdź model na Thingiverse, aby dowiedzieć się więcej o procesie montażu.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił?  dpetsel

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Koziorożca Bowdena PTFE wężyki

  Obraz najlepszych ulepszeń i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): rurki teflonowe Capricorn Bowden
  Carpricorn Tubing oferuje zestaw modernizacyjny Ender 3, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do ulepszenia rurek Bowdena (Źródło: Carpicorn Tubing)

  Czym jest ta aktualizacja? Może nie wydawać się to najbardziej krytycznym ulepszeniem dla twojego Endera, ale wymiana rurek fabrycznych na rurki Capricorn Bowden PTFE może przejść długą drogę. Rurki mają niezwykle precyzyjną średnicę wewnętrzną, co ułatwia drukowanie z użyciem elastycznych filamentów. Ten konkretny kawałek rury mierzy jeden metr długości i jest wzbogacony o zastrzeżoną mieszankę wysokowydajnych dodatków.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  SYSTEM RUCHU/PROJEKT

  Twój Ender 3 byłby drogim i gorącym przyciskiem do papieru, gdyby nie silniki krokowe, paski i wytłoczki w kształcie litery V, które tworzą jego system ruchu. Jak wszystko w drukarkach 3D Ender 3, wystarczy,  ale bogaty obszar na ulepszenia, jeśli masz czas i wysiłek, aby się w to zanurzyć.

  Ulepszenie podwójnej osi Z w Ender 3

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Ender 3 Dual Z-Axis Upgrade
  Zestaw modernizacyjny Ender 3 dual-Z firmy TH3D jest całkowicie mechaniczny – nie jest potrzebne okablowanie, chociaż będziesz musiał przenieść zasilacz (źródło: Scuddy, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Modyfikacja zaprojektowana, aby pomóc zmniejszyć ilość wibracji i niepożądanych ruchów w osi X, aktualizacja podwójnej osi Z Ender 3 może być trochę pracochłonna w instalacji, ale ostatecznie powinna być satysfakcjonująca.

  Nie wymaga okablowania ani kłopotów z elektroniką, ale musisz zmienić lokalizację zasilacza. 

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Przekładka dystansowa/wspornik silnika Z

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Z-Motor Spacer/Support

  Czym jest ta aktualizacja? Kolejnym ulepszeniem opartym na wydajności dla twojego Creality Ender 3 jest drukowalna 3D Z-Motor Spacer/Support. Projektant wydrukował ten model z 50-procentowym wypełnieniem, aby poprawić stabilność. Zgodnie z komentarzami Thingiverse dotyczącymi tego projektu, element dystansowy silnika Z pomógł zapobiec zablokowaniu osi i zapewnił płynniejszy ruch osi Z.

  Kompatybilny z:  Ender 3.

  Kto to zrobił?  Supavitaks

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Napinacz pasa

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Napinacz paska
  Niestandardowe rozwiązanie do napinania pasów dla Ender 3/Pro, które śruba zespołów osi (Źródło: KaminoKGY, via Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Jednym z najważniejszych aspektów uzyskania wyższej jakości druku jest napięcie paska drukarki. Dlatego zalecamy wydrukowanie tego zremiksowanego i zmodyfikowanego napinacza paska zarówno dla osi X, jak i Y Creality Ender 3. Aby ukończyć modernizację, będziesz potrzebować również kilku śrub i nakrętek 5 × 25 mm do zamocowania napinaczy paska , ale nadal jest to szybki wydruk i nie wymaga podpór.

  Ender 3 V2 jest standardowo wyposażony w napinacze pasów.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? Oryginał: MakeChetti ; remiks: KaminoKGY

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Łańcuch kablowy

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Łańcuch kablowy
  Uporządkowane i splecione kable są nagrodą za zainstalowanie kabla łańcuchowego na Twoim Ender 3 (Źródło: johnniewhiskey przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Nikt nie lubi bałaganu z przewodów i kabli rozrzuconych po drukarce 3D, więc dlaczego nie wydrukować w 3D elastycznego łańcucha kablowego, aby Twój Ender 3 wyglądał schludnie? To ulepszenie jest zaprojektowane tak, aby zatrzaskiwać się bezpośrednio na tylnym kablu, więc nie są potrzebne żadne śruby. Można go drukować bez podpór, należy jednak zadbać o to, aby zadrukować go dobrze, aby zginanie połączeń nie zerwało łańcucha. Tak duży drukowany mod dla twojego Endera 3 to także szansa na dodanie trochę wizualnego polotu. Dodaj trochę koloru do swojego nadruku!

  Okablowanie łóżka Endera 3 V2 jest wspierane przez odciążenie, co czyni go niekompatybilnym z tym modem do druku. Przejdź do następnej pozycji na tej liście, która jest zgodna z wersją V2.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? johnniewhiskey

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Podwójny łańcuch kablowy

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): podwójny łańcuch kablowy

  Czym jest ta aktualizacja? Możesz poczuć ból głowy, patrząc na spaghetti bałaganu przewodów i kabli, więc dlaczego nie wydrukować w 3D elastycznego łańcucha kablowego, aby utrzymać przewody Twojego Endera 3 V2 w porządku?

  To ulepszenie jest zaprojektowane tak, aby zatrzaskiwać się bezpośrednio na tylnych kablach – nie są potrzebne żadne dodatkowe śruby – i jest remiksem wersji Ender 3 zaprojektowanej tak, aby pasowała do Ender 3 V2. Nie tylko chroni Ender 3, ale to ulepszenie nadaje drukarce nowy, elegancki wygląd.

  Kompatybilny z: Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? tdogg450

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Boczne mocowanie szpuli rakiety

  Obraz najlepszych ulepszeń i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): mocowanie szpuli bocznej rakiety
  Boczny uchwyt szpuli Rocket do drukarek 3D Ender 3 – proste i korzystne ulepszenie dla Twojego Endera 3 (Źródło: Ib1ueMyse1f83, via Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Standardowe mocowanie szpuli filamentu Ender 3 nie jest idealne, umieszczając ciężką szpulę u góry na najwyższej poprzeczce drukarki. W słabo zbudowanych systemach ta dodatkowa masa może przyczynić się do niskiej jakości druku. Dodatkowo, to umieszczenie wymusza strome wchodzenie filamentu do wytłaczarki Endera 3 (plastik), zwiększając zużycie w dobrze używanym systemie. Na szczęście zużycie jest mniejszym problemem dla metalowych wytłaczarek Ender 3 Pro i Ender 3 V2, ale punkt niestabilności pozostaje.

  Jeśli masz dodatkowe miejsce na biurku, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie filamentu z boku drukarki. Rocket Side Spool Mount rozwiązuje ten problem, dając miejsce do zamontowania standardowego uchwytu szpuli Ender 3 z boku maszyny, zapewniając płynniejszy dostęp filamentu do ekstrudera i zmniejszając masę na ramie drukarki.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? regularne laboratoria

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  ELEKTRONIKA

  W zależności od posiadanego modelu Endera 3 możesz pracować z bardzo różną elektroniką od następnego użytkownika. Podczas gdy maszyna podstawowa jest dostarczana z 8-bitową płytą główną bez „cichych” sterowników silników krokowych i nieokreślonego zasilacza, Ender 3 Pro i V2 są dostarczane z „cichymi” 32-bitowymi płytami głównymi i zasilaczami Mean Well. Różnice między tymi dwiema konfiguracjami są wyraźne, podobnie jak opcje modyfikacji. Ender 3 Pro i V2 są prawdopodobnie w porządku, podobnie jak w przypadku współczesnych płyt i zawsze pożądanej cichej pracy. Podstawowy Ender 3 jest jednak przestarzały i można go łatwo przyspieszyć.

  “Cicha” Creality 4.2.7 Płyta główna

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2):
  Zamienna płyta główna Creality 4.2.7 dla maszyn Ender 3 zawiera ciche sterowniki silników krokowych i możliwość rozszerzenia funkcjonalności (Źródło: Creality)

  Czym jest ta aktualizacja? Jednym z najbardziej inwazyjnych, ale transformacyjnych ulepszeń, jakie możesz wprowadzić do swojego Endera 3, jest wymiana płyty głównej. Na fabrycznym Enderze 3 masz 8-bitową płytkę firmy Creality ze sterownikami silników krokowych Allegro A4988. Jest głośny i niezbyt przyjazny dla najnowszych udoskonaleń oprogramowania bez selektywnego wyłączania funkcji w celu zaoszczędzenia pamięci.

  Ender 3 Pro i Ender 3 V2 radzą sobie lepiej z 32-bitowymi płytami głównymi Creality 4.2.2. Pro ma te same „głośne” sterowniki, co fabryczny Ender 3, podczas gdy Ender 3 V2 ma sterowniki silników krokowych TMC2208. Te sterowniki, dzięki fantazyjnej modulacji mocy, której nie możemy tutaj wyjaśnić, zapewniają prawie bezgłośną pracę silników krokowych, a także większą ilość pamięci dla nowszych i lepszych funkcji opartych na oprogramowaniu.

  Creality oferuje jednak przede wszystkim płytę główną 4.2.7, która, szczerze mówiąc, jest praktycznie taka sama jak płyta 4.2.2 dostarczana na Ender 3 V2. Jednak dla użytkowników Ender 3 i 3 Pro może to stanowić znaczące ulepszenie, które nie tylko sprawi, że drukarka będzie cichsza, ale także będzie w stanie uzyskać lepsze, bogatsze w funkcje oprogramowanie układowe, a także łatwiejszą aktualizację dzięki dedykowanym portom dla dodatków, takich jak sonda automatycznego poziomowania stołu.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2 (chociaż nie ma sensu aktualizować V2 do wersji 4.2.7, chyba że twoja płyta jest uszkodzona)

  Płyta główna BigTreeTech SKR Mini V3.0

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): płyta główna BigTreeTech SKR Mini V3.0
  Render (przepraszam – to ta nowość!) płyty głównej SKR Mini E3 V3.0, całkowicie wypełnionej możliwościami aktualizacji dla Twojego Endera 3 (źródło: BigTreeTech)

  Czym jest ta aktualizacja? Płyty SKR Mini firmy BigTreeTech są często pierwszym imieniem w aktualizacjach innych firm dla maszyn Creality. Są tanie, dobrze udokumentowane, dobrze zaktualizowane i zawierają funkcje znacznie wykraczające poza te, które można znaleźć na standardowych tablicach Creality. Porty dla oświetlenia Neopixel RGB i czujników automatycznego poziomowania łóżka, a także sterowniki silników krokowych (TMC2209) działające w trybie UART (większa bezpośrednia kontrola nad silnikami), wszystkie są dostępne w nowym SKR Mini E3 V3, który ma ulepszoną konstrukcję w stosunku do swojego poprzednika dla lepszego zarządzania chłodzeniem i ciepłem.

  Pod względem rozmiaru jest to bezpośredni dostęp do oryginalnego Endera 3 i stanowi fenomenalne ulepszenie w stosunku do płyty głównej tej maszyny. Nawet dla 32-bitowych Ender 3 Pro i V2 z tablicą, SKR Mini E3 V3 jest kuszącą perspektywą. Jest też open-source, co jest świetne do zobaczenia i wsparcia.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Mean Well LRS 350 24 zasilacz

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Mean Well LRS 350 24 PSU
  Standardowy zasilacz Endera 3 jest nieco słabszy pod względem samoobsługi i długowieczności – ta alternatywa Mean Well jest obecna w Ender 3 Pro i V2, a także współpracuje z Ender 3 (źródło: Made-In-China)

  Czym jest ta aktualizacja? Renomowana marka zasilaczy LED (gigantycznych klocków, które są dostarczane z wieloma drukarkami – czy wiesz, że funkcjonalnie zostały zaprojektowane do obsługi oznakowania?) Mean Well jest ogólnie uważana za dwa duże kciuki w górę, jeśli zasila twoją drukarkę 3D. W zależności od modelu posiadają rozwiązania chłodzące do samoregulacji temperatury i zapewniają stabilne zasilanie, z korzyścią dla czułego sprzętu, takiego jak sondy do poziomowania łóżka.

  Ender 3 Pro i Ender 3 V2 mają zasilacze Mean Well, ale Ender 3 nie. Niekoniecznie zobaczysz wymierną korzyść z zamiany podstawowego zasilacza Endera 3 na Mean Well, ale wybór trwałego i dobrze znanego rozwiązania jest wygodny. Niekonieczne, ale sprytne.

  Podobnie jak w przypadku wszelkich modyfikacji związanych z zasilaniem i elektrycznością, zwłaszcza energią elektryczną pochodzącą z gniazdka, należy dwukrotnie, potrójnie, czterokrotnie sprawdzić, czy przełącznik został prawidłowo wykonany. Powinien to być szybki proces, ale szybkie zadania mogą być rozbrajające w swojej prostocie.

  Kompatybilny z: Ender 3.

  Noiseblocker Czarny Cichy wentylator 40 mm

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Noiseblocker BlackSilent 40mm Fan
  Utrzymuj swoją płytę główną w chłodzie w ciszy — wentylator BlackSilent 40 mm firmy Noiseblocker jest jednym z wielu, które spełnią swoje zadanie (Źródło: BlackNoise)

  Czym jest ta aktualizacja? Każdy, kto zna serię drukarek Ender 3, niezależnie od tego, czy jest to „cicha” drukarka z zaawansowanymi sterownikami silników krokowych, wie, że pomimo takich twierdzeń o ciszy, drukarki potrafią być głośne. A to wszystko dzięki fanom. Brzęczą, jęczą i warczą do irytacji wszystkich wokół, i jest to po prostu nieszczęśliwe.

  Na szczęście można coś z tym zrobić. Chociaż musisz pamiętać o prawidłowym napięciu wentylatora, którego chcesz użyć, i wentylatora, który chcesz wymienić, pamiętaj również, ile powietrza może przenieść twój nowy wentylator. Wentylatory NoiseBlocker są w stanie schłodzić płytę główną i dmuchać z szeptem ~14dB. To w przeciwieństwie do typowego ~50dB, w którym niezmodyfikowany Ender 3 popełni błąd.

  Do wyboru jest mnóstwo fanów – lubimy te, bo są bardzo ciche.

  Kompatybilny z:  Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  ŁĄCZNOŚĆ

  Oprócz łatwiejszej obsługi plików do druku, skupienie się na łączności z Ender 3 może zapewnić działanie bezprzewodowe i cały ekosystem gadżetów do monitorowania drukowania dzięki platformom takim jak Octoprint. Alternatywnie proste rozwiązania, takie jak zamiana łatwo zgubionej karty microSD na pełnowymiarową kartę SD, mogą zapewnić satysfakcjonujące poczucie wygody podczas drukowania.

  Raspberry Pi 4 (dla OctoPrint)

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Raspberry Pi 4 (dla OctoPrint)

  Czym jest ta aktualizacja? Spójrzmy prawdzie w oczy, nie zawsze możemy nadzorować naszą drukarkę 3D. Właśnie dlatego OctoPrint stał się standardem dla twórców, którzy chcą zdalnie monitorować i kontrolować swoją drukarkę 3D, ale aby uruchomić ten wspaniały interfejs sieciowy, musisz kupić płytkę Raspberry Pi.

  OctoPrint pozwoli Ci kontrolować i obserwować drukarkę 3D z poziomu przeglądarki internetowej i jest całkowicie open-source, co doprowadziło do oszałamiającej liczby unikalnych wtyczek stworzonych przez ogromną społeczność Ender. W przeglądarce możesz oglądać wydruki za pomocą wbudowanego kanału kamery internetowej, kontrolować temperaturę drukowania, uzyskiwać informacje zwrotne na temat bieżącego stanu drukowania, a nawet uruchamiać i wstrzymywać pracę drukarki.

  Proces instalacji jest dość łatwy, a wszystkie potrzebne szczegóły można znaleźć na stronie OctoPrint .

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Przedłużacz do karty SD

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): przedłużacz do karty SD

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli potrzebujesz większej elastyczności, jeśli chodzi o ładowanie karty SD do Endera 3, sprawdź ten przedłużacz karty SD. Jest łatwy w instalacji i obsłudze, ale jeden z recenzentów na stronie Creality zaleca drukowanie w 3D etui, aby ułatwić wkładanie karty micro SD, dzięki czemu nie musisz czuć się, jakbyś grał w grę Operację za każdym razem, gdy chcesz aby rozpocząć nowy wydruk.

  Na tej liście znajduje się poręczny uchwyt do druku 3D dla tego adaptera. Dodaje trochę więcej trwałości do tego ulepszenia.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Micro SD do uchwyt na kartę SD

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Micro SD na SD Card Holder

  Czym jest ta aktualizacja? Denerwujesz się koniecznością drobiazgowego wkładania karty microSD do podstawy drukarki 3D? W rzeczywistości możesz wydrukować własny uchwyt 3D, który pozwoli ci zamiast tego użyć karty SD. Oprócz drukowania uchwytu będziesz musiał również zakupić adapter rozszerzenia karty microSD na SD. Po zamontowaniu tej aktualizacji Creality Ender 3 w drukarce konfigurowanie wydruków staje się wygodniejsze.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? DrStreet

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  WYGODA/KOMFORT

  Niektóre elementy Endera 3 można modyfikować lub poprawiać, aby zapewnić nieco większy komfort w ich działaniu. Idealne pierwsze warstwy, podświetlana płyta robocza i wytłoczki zamknięte dla kurzu i gruzu to tylko niektóre z modów i ulepszeń Endera 3, które można tutaj znaleźć.

  Automatyczne poziomowanie BLTouch

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): automatyczne poziomowanie BLTouch

  Czym jest ta aktualizacja? Seria Creality Ender 3 oferuje całkiem sporo za stosunkowo niewielkie pieniądze, o które prosi. Jedna rzecz, której brakuje na całej planszy, to automatyczne poziomowanie łóżka. Drobne wypukłości i zagłębienia w powierzchni łóżka mogą uniemożliwić uzyskanie idealnej pierwszej warstwy, więc sonda „poziomująca” łóżko, taka jak BLTouch (Creality oferuje również swoją podobną wersję, CR-Touch) pomaga drukarce w subtelnym dostosowaniu do takich niedoskonałości ustawiając ruchy drukarki, aby uzyskać równą pierwszą warstwę.

  BLTouch można dodać do szerokiej gamy drukarek 3D, w tym Ender 3, 3 Pro i 3 V2, i oferuje różne inteligentne funkcje, techniki autotestowania, alarmy, wyzwalanie alarmów i tryb testowy. Dodając to ulepszenie do swojej maszyny, skrócisz czas kalibracji i frustrację, co sprawia, że ​​warto się nad nią zastanowić.

  Chociaż proces montażu i programowania BLTouch jest trochę czasochłonny – na przykład będziesz musiał zaktualizować oprogramowanie układowe – jest to warte wysiłku, jeśli planujesz używać drukarki 3D przez długi czas.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Obudowa drukarki 3D

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Obudowa drukarki 3D
  Materiałowa obudowa Creality do drukarek 3D Ender 3 (Źródło: Creality)

  Czym jest ta aktualizacja? Martwisz się, że środowisko zewnętrzne może negatywnie wpłynąć na jakość wydruku z Ender 3, Ender 3 Pro lub Ender 3 V2 z otwartą ramką? Spokojnie, bo obudowa drukarki 3D jest tutaj!

  Creality stworzyło tę szybką i łatwą w budowie obudowę drukarki 3D, aby poprawić ogólne wrażenia z drukowania – zarówno dla Ciebie, jak i dla samej maszyny. To ulepszenie jest łatwe w instalacji, można je złożyć w celu wydajnego przechowywania, a nawet jest wyposażone w przydatne kieszenie na niezbędne narzędzia. Możesz łatwo uzyskać dostęp do drukarki, rozpinając przednią część obudowy z przezroczystym ekranem ułatwiającym monitorowanie.

  Podstawowym celem obudowy drukarki 3D jest pomoc w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz komory druku, jednocześnie chroniąc przed niepożądanymi wpływami zewnętrznymi. Ogólnie rzecz biorąc, służy to poprawie zarówno jakości, jak i stabilności druku. Posiada wnętrze wykonane z ognioodpornej folii aluminiowej, Creality twierdzi, że może zapobiec rozprzestrzenianiu się potencjalnego ognia poza obudowę. Co więcej, redukuje również hałas drukarki, zapewnia maszynie dodatkową przestrzeń do oddychania, a także jest pyłoszczelna.

  Kompatybilny z:  Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Pokrywy V-slotów

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Pokrywy V-Slot

  Czym jest ta aktualizacja? Ender 3 V2 ma już smukły wygląd dzięki całkowicie czarnemu wyglądowi, ale możesz jeszcze bardziej urozmaicić drukarkę 3D dzięki tym drukowanym w 3D osłonom V-slot. Poza tym, że wyglądają ostro, mają również dodatkową zaletę, że utrzymują zanieczyszczenia i zabłąkane falujące żarniki z gniazd.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? Surfer sodowy

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Tłumik brzęczyka

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Beeper Silencer

  Czym jest ta aktualizacja? Nie ma zbyt wielu skarg na Creality Ender 3, ale jedną rzeczą, która może szybko dostać się pod skórę, jest głośny sygnał dźwiękowy, który następuje po każdym kliknięciu na wyświetlaczu LCD. Na szczęście jeden z użytkowników Thingiverse zaprojektował prosty, łatwy do wydrukowania Beeper Silencer, który można podłączyć do drukarki, zmniejszając głośność do akceptowalnego poziomu. Ten model można wydrukować w około 10 minut i można go zatrzasnąć z tyłu płyty LCD.

  Kompatybilny z:  Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? MHprints

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Diody LED/Taśma LED

  Obraz najlepszych aktualizacji i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): diody LED / pasek LED

  Czym jest ta aktualizacja? To ulepszenie oświetli Twoje łóżko do drukowania, co pomoże Ci lepiej przyjrzeć się wydrukowi. W przypadku niektórych niedrogich diod LED i taśm LED istnieje kilka sposobów na zintegrowanie światła z drukarką 3D.

  Pierścień LED do druku 3D przedstawiony na powyższym zdjęciu można znaleźć na Thingiverse i umożliwia umieszczenie światła tuż nad ekstruderem Creality Ender 3, zapewniając zalew światła, aby Twoje wydruki były bardziej widoczne.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? THUG3D

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Pokrywa

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): okładka

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli podoba Ci się groźne logo smoka Creality dla drukarek z serii Ender, możesz wydrukować tę osłonę silnika krokowego dla siebie. Projektant przesłał okładkę z wkładką, dzięki czemu możesz mieszać kolory i dostosowywać swojego smoka według własnego uznania. Podczas sprawdzania projektant ma również fajną tacę na karty SD, którą można również zamontować bezpośrednio na drukarce.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? DrStreet

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Stojak na ekran

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Stojak na ekran
  Stojak do wydrukowania 3D, aby uwolnić wyświetlacz Endera 3 V2 (Źródło: omarhaasan, za pośrednictwem Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Ekran dotykowy Endera 3 V2 można nie tylko zamontować po lewej lub prawej stronie ramy drukarki, ale można go również całkowicie odłączyć. Dzięki tej podstawce do ekranu, którą można wydrukować w 3D, możesz ją umieścić w dowolnym miejscu bez dodatkowych śrub lub narzędzi. Pamiętaj jednak, że domyślny kabel ekranowy nie jest najdłuższy.

  Kompatybilny z: Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? bg6211616

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Regulowany uchwyt do ekranu

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Regulowane mocowanie ekranu
  Przechyl wyświetlacz swojego Endera 3 V2 za pomocą tego modu do druku 3D (Źródło: evanmonk, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Ten uchwyt do ekranu Ender 3 V2 do druku 3D jest regulowany, co pozwala dostosować kąt, aby uzyskać lepszą widoczność. Niestety, domyślny kabel ekranowy Endera 3 V2 nie jest najdłuższy, więc według twórcy pionowe ustawienie ekranu nie jest możliwe. Jednak w zależności od miejsca pracy drukarki regulowany ekran może się przydać.

  Kompatybilny z: Ender 3 V2.

  Kto to zrobił? evanmonk

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Wyświetlacz LCD pokrywa PCB

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Wyświetlacz LCD okładka PCB

  Czym jest ta aktualizacja? Kolejną wadą oryginalnego projektu Creality Ender 3 jest brak ochrony wokół płytki PCB LCD. Płytka znajduje się tuż pod wyświetlaczem i jest całkowicie otwarta bez obudowy, która by ją chroniła. Na szczęście ta aktualizacja Creality Ender 3 jest tylną okładką PCB LCD i powinna zapewniać pewną ochronę stojącej za nią elektroniki.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro.

  Kto to zrobił? Rocco81-92

  Pobierz pliki:  ThingiverseENDER 3NAJLEPSZE AKTUALIZACJE I MODYFIKACJE CREALITY ENDER 3 (PRO/V2)

  Osłona wentylatora na pokładzie

  Obraz najlepszych aktualizacji i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): Board Fan Guard

  Czym jest ta aktualizacja? Podczas gdy Ender 3 ma stosunkowo utylitarną konstrukcję, prostota wentylatora obudowy płyty sprawia, że ​​jest on podatny na zbieranie kurzu lub kawałków żarnika. Ta prosta osłona wentylatora płyty 3D, którą można wydrukować, tworzy barierę między wewnętrzną elektroniką drukarki a cienkimi strunami filamentu i resztkami zadrapań, które z czasem gromadzą się pod drukarką.

  Kompatybilny z: Ender 3.

  Kto to zrobił? Admant77

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  AKCESORIA/CZĘŚCI ZAMIENNE

  Kawałki i kawałki, które prawdopodobnie będziesz musiał wymienić na swoim Enderze 3.

  Utwardzona dysza ze stali narzędziowej

  Obraz najlepszych ulepszeń i modyfikacji Creality Ender 3 (Pro/V2): hartowana stalowa dysza narzędziowa
  Stalowa dysza ma pewne zalety podczas drukowania twardszych filamentów

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli planujesz drukować ze specjalistycznych włókien wypełnionych cząsteczkami, które zwykle przeżuwają standardową mosiężną dyszę Endera 3, ta wysokiej jakości dysza z hartowanej stali narzędziowej A2 jest zamiennikiem standardowych maszyn Ender. Pokryty TwinClad XT, kompozytem niklowym zaprojektowanym tak, aby był twardy i odporny na korozję, to prosta zmiana, która może rozszerzyć możliwości Twojej drukarki.

  Zwróć uwagę, że może być konieczne dostosowanie ustawień drukowania do zmiany materiału dyszy. PLA lubi też przyklejać się do stalowych dysz, więc bądź przygotowany na ostrożne czyszczenie dyszy, aby uniknąć nagromadzenia spalonego filamentu.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.DYSZA Z HARTOWANEJ STALI NARZĘDZIOWEJ MICRO SWISS A2

  Mocowanie ciśnieniowe

  Obraz najlepszych ulepszeń i modów Creality Ender 3 (Pro/V2): Naprawa dopasowania ciśnieniowego
  To złącze wtykowe jest łatwym do wydrukowania w 3D zapasem do Twojego Endera 3 (źródło: Redsalamander, przez Thingiverse)

  Czym jest ta aktualizacja? Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z wyskakiwaniem rurki z PTFE, możesz wydrukować w 3D to mocowanie ciśnieniowe, aby upewnić się, że wszystko pozostaje dokładnie na swoim miejscu. Ten łatwy nadruk jest przeznaczony do zaciskania wokół złączki ciśnieniowej przewodu, aby wzmocnić mocowanie. Projektant udostępnił trzy różne rozmiary, więc możesz wydrukować je wszystkie i dowiedzieć się, który z nich najlepiej pasuje do Twojej drukarki.

  Kompatybilny z: Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2.

  Kto to zrobił?  Redsalamandra

  Pobierz pliki:  Thingiverse

  Źródło: all3dp.com

  %d bloggers like this: